Çözümlerimiz
Skip Navigation LinksProtek / Çözümlerimiz / Kablosuz Alan Kampus ve Uzak Erişim Çözümleri

Kablosuz Alan Kampus ve Uzak Erişim Çözümleri

Aynı bölgedeki bilgisayar sistemlerinin kablosuz olarak birbirlerine bağlanarak bir ağ oluşturmasıdır. Bina içi veya kampüs alanında, mobil kullanıcılar için geliştirilmiş bir teknolojidir.

RF (Radyo Frekansı) teknolojisini kullanarak havadan bilgi alışverişi yapan esnek bir iletişim sistemidir. Kablolu ağ ile kablosuz ağ birbirine entegre edilebilir. Kablolu ağlarda kullanıcıların yeri sabittir ve hareket edemezler. Kablosuz ağlarda ise kaplama alanı içinde kullanıcılar istedikleri gibi yer değiştirebilirler. Kablolu ağdaki bütün kaynaklara erişebilirler.

İlgili İş/Çözüm Ortaklarımız

Protek Bilişim, sektörün en kapsamlı çözümlerini sunan Aruba Networks, Cisco Systems, HP Networking , Ubiquiti Networks gibi üretici firmalar ile çözüm ortaklığı yaparak, küçükten büyüğe tüm kurumların ihtiyaçlarını karşılar.

Detaylı Bilgi

Kablosuz ağ çözümleri ile hızlı ve sorunsuz şekilde kablolu ağınızın kapsam alanını genişletebilir, yeni ofisleriniz veya geçici çalışma gruplarınız, mobil çalışanlarınız için anında ağ erişimi sağlayabilirsiniz.

Avantajları

Bina İçinde:

  • Hareket özgürlüğü (yönetim kademesine veya tüm şirket çalışanlarına)
  • Yapısal kablolama yatırımı yapılmayacağı için, özellikle kiralık ofis kullanan işletmeler için anlamlı
  • Oteller, tatil köyleri, kütüphaneler, konferans salonları, fuarlar, üniversite, kampüs, havaalanı gibi ortamlarda her yerden mobil internet erişimi
  • Roaming özelliği ile daha fazla kapsama alanı
  • 128 bit kriptolama ile maksimum bilgi güvenliği
Binalar arasında:
  • 54Mbps hızında yüksek hızlı linklerle karasal bağlantıların ciddi alternatifi
  • Sabit iletişim / bakım giderlerinin minimize edilmesi
  • 128 bit kriptolama ile maksimum kurumsal iletişim güvenliği
Kablosuz Ağlar ve Güvenlik

Kablosuz ağların kullanım alanlarının genişlemesi ve yaygınlaşması daha önce ihmal edilen güvenlik konusunu önemli hale getirmiştir. Kablosuz ağlarda alınacak güvenlik tedbirleri aslında kablolu ağlarda alınan tedbirlere oldukça benzemektedir. Dikkat edilmesi gereken nokta ağın sınırlarının kesin ve net olarak belirlenememesidir. Kablosuz ağlarda veri taşıyan sinyaller binamızın duvarları ardına kamusal alana taşabilmektedir. Bu da saldırganların hemen yan bahçemizde bize zarar vermesini sağlamaktadır. Bu nedenle kablosuz ağlarda güvenlik ciddi ve ihmal edilmesi durumunda önemli sorunlara neden olabilecek bir iştir.

Kablosuz ağlara özel çeşitli güvenlik tedbirleri bulunmaktadır. Bunların başlıcaları, SSID kullanımı, cihaz kimlik doğrulama mekanizmaları, MAC adresi filtreleme ve kablosuz ağlarda şifreleme teknolojisi WEP olarak sıralanabilir.


Kapat

Kullanıcı Sözleşmesi

Sitede yer alan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Protek Bilişim´e ait'tir. İçerikler eser sahibinin izni ve kaynak olarak bu siteye ait domain adı http://www.protekbilisim.com adresine link verilmesi suretiyle kullanılabilir.

Websitesinde üretilen yazılı, fotoğraflı ve görüntülü içeriklerin tüm hakları saklıdır; yayınlanan içeriklerin kullanılması, tamamının veya bir kısmının kopyalanması, izin almadan yan kuruluşlarında veya üçüncü şahıs veya kurumlara kullandırması yasaktır.