Çözümlerimiz

Arşivleme

Protek Bilişim olarak veri arşivleme ihtiyaçlarınızla ilgili çözüm ve hizmetleri size sunmaktayız.

Detaylı Bilgi
Veri arşivleme, etkin olarak kullanılmayan verinin, uzun süreli saklanmak üzere başka bir depolama aygıtı üzerine taşınmasıdır. Veri arşivleme ile farklı kaynaklardan(dosya sunucusu, mail sunucuları gibi) taşınan veri erişilebilir olmak ile beraber, indexleme işlemi sayesinde aranan veriye erişme işlemi daha kolay bir hale gelmektedir. Arşivleme ile birlikte, yasal sorumlulular dahilinde verinin ne kadar süre saklanacağı tanımlanabilmektedir.

Genelde yedekleme ve arşivleme birbirine karıştırılmaktadır. Yedekleme, bir dosya bozulduğunda veya silindiğinde bu dosyanın çalışan en güncel haline geri dönmek için kullanılmaktadır. Arşivleme ise farklı kaynaklardan toplanan verinin tek bir yerde saklanması ve indeksleme kullanılarak daha rahat erişilebilmesi için kullanılmaktadır.

Aktif olarak kullanılmayan verilerin uzun süre korunması amacıyla farklı bir ortama taşınarak saklanması işlemidir.Bu veriler genellikle eski fakat hala önemini koruyan ya da yasal gereklilikler sebebiyle silinmemesi gereken veriler olabilir.

Veri Arşivleme Çözümleriyle İlgili İş Ortaklarımız

EMC veritas commvault

Faydaları:

  • Depolama kaynaklarının verimli kullanımasını sağlar.
  • Saklanacak verilerin düşük maliyetli veri saklama ortamlarına taşınması sebebiyle maliyetlerde düşüş sağlar.
  • Sadece aktif kullanılan verilerin yedeklenmesi sebebiyle yedekleme maliyeti ve sürelerinde düşüş sağlar.

Nasıl çalışıyor?
Belirlenen politikalar ile verilerin az kullanılanları ya da belli bir tarihten eski olanları arşivleniyor. Arşivlenen bu verilerin yerine sistem tarafından otomatik olarak kısayollar oluşturuluyor. Kullanıcılar bu kısayolları kullanarak arşivlenen verilere ulaşabiliyorlar.

Dosya ve mail arşivleme gibi uygulamaları sıkça gerçekleştiriliyor. EMC SourceOne, Symantec Enterprise Vault, EMC Data Domain Archiver( appliance) vb ürünler kullanılabilmektedir.

Detaylı bilgi ve talepleriniz için bizimle iletişime geçebilirsiniz: İletişim sayfası için tıklayınız.


Kapat

Kullanıcı Sözleşmesi

Sitede yer alan içeriklerin hakkı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu çerçevesinde Protek Bilişim´e ait'tir. İçerikler eser sahibinin izni ve kaynak olarak bu siteye ait domain adı http://www.protekbilisim.com adresine link verilmesi suretiyle kullanılabilir.

Websitesinde üretilen yazılı, fotoğraflı ve görüntülü içeriklerin tüm hakları saklıdır; yayınlanan içeriklerin kullanılması, tamamının veya bir kısmının kopyalanması, izin almadan yan kuruluşlarında veya üçüncü şahıs veya kurumlara kullandırması yasaktır.